Get Adobe Flash player

We wtorkowy poranek, 10 kwietnia 2018 roku Władze Samorządowe Miasta i Gminy Brok wspólnie z Mieszkańcami oraz uczniami z Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Broku oddali hołd Ofiarom Zbrodni Katyńskiej oraz Tragedii Smoleńskiej.

Punktualnie o godzinie 8:41 w mieście zabrzmiały syreny alarmowe.
W uroczystości udział wzięli: duszpasterze Brokowskiej Parafii Proboszcz ks. Prałat Jarosław Hrynaszkiewicz oraz ks. Prałat Stanisław Skarżyński, przedstawiciele władz samorządowych na czele z Burmistrzem Miasta i Gminy Brok p. Markiem Młyńskim, Przewodniczącym Rady Gminy p. Sylwestrem Runo, przedstawiciele Nadleśnictwa Ostrów Mazowiecka, Ochotniczej Straży Pożarnej w Broku, Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna”, dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych z terenu gminy Brok,  nauczyciele i młodzież szkolna oraz zebrani Mieszkańcy Miasta i Gminy.
 
Licznie przybyłych na uroczystości powitał Burmistrz p. Marek Młyński.
W swym przemówieniu podkreślił, jak bolesne wspomnienia wiążą się z Katyniem i Smoleńskiem oraz jak ważna jest pamięć o ludziach, którzy wówczas zginęli.

Następnie po krótkiej modlitwie poprowadzonej przez Proboszcza ks. Prałata Jarosława Hrynaszkiewicza, uroczyście złożono wiązanki biało - czerwonych kwiatów i zapalono znicze pamięci.


 Powiększenie: CTRL +
 
Zmniejszenie: CTRL -

Filmoteka
Stare Fotografie Broku

Ciekawe linki

Dane adresowe

Urząd Gminy w Broku
Plac Kościelny 6
07-306 Brok

Dane kontaktowe

tel/fax 29 74 575 54
e-mail:
sekretariat@brok.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek 8.00-16.00
wtorek 8.00-18.00
środa, czwartek, piątek 8.00-16.00


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: "Europa inwestująca w obszary wiejskie."
Strona współfinansowana ze środków Uni Europejskiej w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego PROW na lata 2007-2013 w zakresie małych projektów.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Urząd Gminy odpowiada za treść merytoryczną zamieszczaną na stronie internetowej.