Get Adobe Flash player

W niedzielne popołudnie, 3 września na terenie Ośrodka „Binduga” w Broku odbył się piknik  „Pożegnanie Wakacji”. Organizatorem tego przedsięwzięcia był Burmistrz Miasta i Gminy Brok Marek Młyński. Do przygotowania imprezy przyłączyli się także: Mazowiecko-Podlaskie Kurkowe Bractwo Strzeleckie, Biblioteka Publiczna w Broku i Ośrodek „Binduga”.
O godz. 15:00 Biblioteka Publiczna w Broku zaprosiła brokowian do Narodowego Czytania. W tym roku było to „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego przygotowane z bardzo widowiskową scenografią. Wspólne czytanie rozpoczęło widowisko teatralne w wykonaniu członków Zespołu Ludowego „Jarzębina” oraz mieszkańców, którzy wcielili się w postaci bohaterów dramatu Wyspiańskiego.


Po spektaklu piknik oficjale otworzył Burmistrz Miasta i Gminy Brok, który życzył udanej zabawy podczas ostatniego dnia wakacji.


W części artystycznej wystąpił brokowski Zespół  "Jarzębina", który zaprezentował wiele znanych i lubianych piosenek i przyśpiewek ludowych.

 
Dla najmłodszych uczestników pikniku przygotowano zabawy i animacje, a także warsztaty plastyczne, malowanie twarzy, olbrzymi zamek dmuchany i przejażdżki kucykami.

Zainteresowani uczestnicy festynu mogli także obejrzeć historyczne zbiory militarne p. Bogdana Greczuka  z Drużyny Artylerii Terespol. Dodatkową atrakcją festynu były wystrzały armatnie.
W trakcie pikniku odbył się również koncert kapeli „For Fun Band”, która w rytmach znanych polskich przebojów zabawiała zgromadzoną publiczność.

Na chwilę oddechu i odpoczynku od zabaw można było wybrać się do kącika grillowego, gdzie czekało wiele pyszności.
Wieczorną zabawę pod gwiazdami poprowadził DJ Rawa & Violino.
 
 

 Powiększenie: CTRL +
 
Zmniejszenie: CTRL -

Filmoteka
Stare Fotografie Broku

Ciekawe linki

Dane adresowe

Urząd Gminy w Broku
Plac Kościelny 6
07-306 Brok

Dane kontaktowe

tel/fax 29 74 575 54
e-mail:
sekretariat@brok.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek 8.00-16.00
wtorek 8.00-18.00
środa, czwartek, piątek 8.00-16.00


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: "Europa inwestująca w obszary wiejskie."
Strona współfinansowana ze środków Uni Europejskiej w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego PROW na lata 2007-2013 w zakresie małych projektów.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Urząd Gminy odpowiada za treść merytoryczną zamieszczaną na stronie internetowej.