Get Adobe Flash player

Dobiega końca kompleksowa termomodernizacja Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Broku. Realizacja inwestycji pozwoli na znaczące zmniejszenie  kosztów utrzymania budynku, polepszenie jego stanu i estetyki a w efekcie – poprawę warunków nauczania.

Więcej…

„…i ślubuję Ci miłość, wierność  i uczciwość małżeńską
oraz, że Cię nie opuszczę, aż do śmierci…”


29 października w Broku obchodzony był wyjątkowy jubileusz. Dla 21 par były to Złote Gody, natomiast jedna para obchodziła Jubileusz 75-lecia Zawarcia Związku Małżeńskiego.

Więcej…


 
UWAGA !!!  PODATNIKU VAT
Od 1 stycznia 2018 roku wszyscy podatnicy VAT mają obowiązek prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT (rejestr sprzedaży i zakupów VAT) i przesyłania jej jako Jednolity Plik Kontrolny (JPK_VAT).

Więcej…


Miło nam poinformować, że prace remontowe sali widowiskowej w Domu Kultury przy ul. Pułtuskiej w Broku dobiegają końca. W ramach zadania kompleksowo zostanie wyremontowana sala widowiskowa wraz z zapleczem sanitarnym i hall wejściowy. Po zakończeniu prac budowlanych na sali zainstalowany będzie sprzęt oświetleniowy i nagłośnieniowy oraz dostarczone będą nowe meble.

Więcej…


Pismo „Wspólnota”, zajmujące się tematyką samorządności, opublikowało wyniki corocznego  rankingu liderów inwestycji samorządowych. Miło nam poinformować, że w tegorocznej edycji rankingu (opracowanego na podstawie danych za lata 2014-2016) Gmina Brok, wśród „miast innych” uplasowała się na wysokiej 39 pozycji w skali Polski. Biorąc pod uwagę województwo mazowieckie jesteśmy na ósmej pozycji.

Więcej…


Obchodzony we wrześniu Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania stał się dla Biblioteki Publicznej w Broku znakomitą okazją do rozpoczęcia cyklicznych spotkań literackich pod hasłem „Głośne czytanie w bibliotece”.
Podczas spotkań zaproszeni goście z terenu naszej Gminy będą czytać młodym słuchaczom bajki, wiersze, legendy i opowiadania.
27 września 2017 r. odbyło się pierwsze spotkanie, którego gościem był Burmistrz Miasta i Gminy Brok p. Marek Młyński. Uczestnicy spotkania, uczniowie kl. IIIa, IIIb, IVa, IVb oraz V ze szkoły podstawowej w Broku w wielkim skupieniu i z zaciekawieniem  słuchali czytanego przez p. Burmistrza opowiadania.

Więcej…


Działający od przeszło trzydziestu lat brokowski Zespół ludowy „Jarzębina” ciągle powiększa listę swoich sukcesów.
We wrześniu „Jarzębina” uczestniczyła w XIII Festiwalu Chleba, który odbył się w Mińsku Mazowieckim. W tym popularnym festiwalu folkloru uczestniczyło kilkadziesiąt zespołów ludowych i duetów z różnych województw. Zespół „Jarzębina" zdobył wyróżnienie specjalne w konkursie estradowym "Zespoły ludowe" oraz III miejsce w " Śpiewających duetach".
Zespół „Jarzębina” godnie reprezentował i promował Miasto i Gminę Brok także podczas tegorocznych  Dożynek Prezydenckich w Spale odbywających się w dniach 16-17 września.

Więcej…

W związku ze zbliżającymi się jesienno- zimowymi migracjami dzikich ptaków, a także możliwością wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Ostrowi Mazowieckiej (PLW) apeluje o zachowanie ostrożności i podjęcie działań zapobiegających ewentualnemu pojawieniu się tej choroby w gospodarstwach rolnych.

W załączeniu:
Pobierz (Informacja.pdf)Informacja.pdf
Pobierz (apel.pdf)apel.pdf
Pobierz (Ulotka.pdf)Ulotka.pdf


 


Zakończone zostały prace związane z przebudową ulicy Narutowicza i części ulicy Pułtuskiej w Broku. Na odcinku od ul. Szosowej do ul. Ostrowskiej tj. na długości 0,9 km położona została nowa nawierzchnia asfaltowa oraz wykonana została kanalizacja deszczowa. Wykonawcą robót było Przedsiębiorstwo Budowy i Utrzymania Dróg Sp. z o.o. z Ostrowi Mazowieckiej.
Na rok 2018 planowane są dalsze prace związane z przebudową ulicy Pułtuskiej.

Więcej…


Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie przy ul. Jagiellońskiej 26 zaprasza na cykl seminariów szkoleniowych, pod nazwą „Obowiązki właścicieli, użytkowników wieczystych lub zarządców obiektów zawierających azbest – inwentaryzacja, demontaż, unieszkodliwienie”.

Spotkanie odbędzie się w 3 terminach (do wyboru):
I – 5 października br.,
II- 11 października br.
III - 25 października 2017 r. w godzinach 10:00-13:00.

Aby wziąć udział w spotkaniu należy przesłać na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. zgłoszenie zawierające wybrany termin spotkania (1 z 3), nazwę i adres przedsiębiorstwa oraz imię i nazwisko uczestnika.      

Rejestracja uczestników prowadzona jest do dnia 4 października br. (dla terminu I), 9 października br. (dla terminu II), 23 października br. (dla terminu III). Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

W celu uzyskania dodatkowych informacji proszę dzwonić pod nr telefonu (22) 59 79 463.

 

 Powiększenie: CTRL +
 
Zmniejszenie: CTRL -

Filmoteka
Stare Fotografie Broku

Ciekawe linki

Dane adresowe

Urząd Gminy w Broku
Plac Kościelny 6
07-306 Brok

Dane kontaktowe

tel/fax 29 74 575 54
e-mail:
sekretariat@brok.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek 8.00-16.00
wtorek 8.00-18.00
środa, czwartek, piątek 8.00-16.00


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: "Europa inwestująca w obszary wiejskie."
Strona współfinansowana ze środków Uni Europejskiej w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego PROW na lata 2007-2013 w zakresie małych projektów.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Urząd Gminy odpowiada za treść merytoryczną zamieszczaną na stronie internetowej.