Get Adobe Flash player

 
UWAGA !!!  PODATNIKU VAT
Od 1 stycznia 2018 roku wszyscy podatnicy VAT mają obowiązek prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT (rejestr sprzedaży i zakupów VAT) i przesyłania jej jako Jednolity Plik Kontrolny (JPK_VAT).

JPK_VAT to nic innego jak zestaw informacji o zakupach i sprzedaży, które wynikają z ewidencji VAT za dany okres. Przesyła się go wyłącznie w wersji elektronicznej w określonym układzie i formacie (schemat XML) do 25 dnia miesiąca za miesiąc poprzedni nawet jeśli rozliczasz się kwartalnie.
Zatem pliki JPK_VAT masz obowiązek wysyłać co miesiąc, elektronicznie w terminie do 25 dnia miesiąca za miesiąc poprzedni.

Podatniku, jeśli nie korzystasz ze specjalistycznych programów finansowych Ministerstwo Finansów udostępnia Ci bezpłatne i bezpieczne narzędzia do utworzenia i wysłania JPK_VAT.
Jak złożyć JPK:
 1.    Wejdź na stronę www.jpk.mf.gov.pl.
 2.    Pobierz tabelę w formacie arkusza kalkulacyjnego (csv).
 3.    Wpisz do niej dane z rejestru VAT w odpowiednie kolumny i wiersze tabeli (są one niezbędne do wygenerowania JPK_VAT).
 4.    Załóż profil zaufany. Do wysłania plików JPK_VAT potrzebujesz profilu zaufanego (informacje o profilu zaufanym znajdziesz niżej) lub certyfikatu kwalifikowanego.
 5.    Pobierz ze strony www.jpk.mf.gov.pl aplikację KLIENT JPK 2.0, która służy do konwersji plików w formacie csv do pliku w formacie xml oraz do wysyłki plików JPK.
 6.    Prześlij wypełnioną tabelę przez aplikację KLIENT JPK 2.0 przy pomocy bezpłatnego profilu zaufanego (e-PUAP) albo kwalifikowanego podpisu elektronicznego.
 7.    Pobierz Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO).

Profil zaufany
To bezpłatne narzędzie, dzięki któremu możesz potwierdzać swoją tożsamość w Internecie (służy jako twój elektroniczny podpis). Za jego pomocą możesz łatwo, szybko i bezpiecznie wysyłać oraz sprawdzać dokumenty w różnych serwisach urzędowych.
Więcej informacji znajdziesz na stronie https://obywatel.gov.pl/zaloz-profil-zaufany#scenariusz-w-punkcie-potwierdzajacym

Jeśli zaś korzystasz z komercyjnego programu finansowo-księgowego sprawdź, czy ma on funkcję wysyłki za jego pośrednictwem plików JPK_VAT lub czy możesz bezpośrednio pobrać z programu dane do aplikacji JPK 2.0.

W przypadku ujawnienia nieprawidłowości w wysłanym JPK_VAT otrzymasz wiadomość SMS lub e-mailem – w celu ich wyjaśnienia skontaktuj się z pracownikiem Urzędu Skarbowego w Ostrowi Mazowieckiej pod nr telefonu 29 645 20 30 bądź 29 645 20 24.

Konsekwencje niezłożenia plików JPK_VAT
Jednolity Plik Kontrolny ma charakter informacji podatkowej dlatego niezłożenie go w terminie może spowodować sankcje karno- skarbowe.

Podatniku VAT już teraz możesz testować składanie plików JPK_VAT za 2017 r.
Dzięki temu:
- upewnisz się, czy twoje rozliczenie jest poprawne,
- sprawdzisz z czym wiąże się nowy obowiązek i przygotujesz się do niego wcześniej,
- otrzymasz szybszy zwrot VAT – do 25 dni przy rozliczeniach za październik, listopad
   i grudzień 2017 r.

Więcej informacji na temat JPK_VAT:
1.    www.jpk.mf.gov.pl
2.    Krajowa Informacja Skarbowa 801 055 055 lub 22 330 03 30.

 Powiększenie: CTRL +
 
Zmniejszenie: CTRL -

Filmoteka
Stare Fotografie Broku

Ciekawe linki

Dane adresowe

Urząd Gminy w Broku
Plac Kościelny 6
07-306 Brok

Dane kontaktowe

tel/fax 29 74 575 54
e-mail:
sekretariat@brok.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek 8.00-16.00
wtorek 8.00-18.00
środa, czwartek, piątek 8.00-16.00


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: "Europa inwestująca w obszary wiejskie."
Strona współfinansowana ze środków Uni Europejskiej w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego PROW na lata 2007-2013 w zakresie małych projektów.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Urząd Gminy odpowiada za treść merytoryczną zamieszczaną na stronie internetowej.