Get Adobe Flash player

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Ostrowi Mazowieckiej zaprasza w grudniu br. Podatników VAT we wtorki tj. 5.12, 12.12, 19.12 na spotkania informacyjne nt. obowiązku przesyłania przez mikroprzedsiębiorców od 1 stycznia 2018 r. Jednolitego Pliku Kontrolnego.

Spotkania odbędą się w siedzibie Urzędu Skarbowego w sali konferencyjnej o godzinie 10:00

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc – 50 osób, zainteresowanych prosimy o wybór daty szkolenia i zgłoszenie uczestnictwa w spotkaniu na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub telefonicznie 29 645 20 80.W dniu 29 listopada 2017 r. w Urzędzie Gminy w Broku Przedstawiciel Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa w Ostrowi Mazowieckiej przeprowadził dla  Sołtysów z terenu miasta i gminy Brok szkolenie z zakresu BHP w rolnictwie. Omawiana tematyka związana była przede wszystkim z kwestiami zapewnienia bezpieczeństwa pracy w rolnictwie,  ale także poruszono sprawę przysługujących rolnikom świadczeń z tyt. ubezpieczenia społecznego  oraz opieki zdrowotnej.


W dniu 29 listopada odbyło się XXIII posiedzenie Rady Gminy w Broku. Głównym tematem obrad było podjęcie uchwał oświatowych związanych z wdrożeniem nowej reformy oświaty.

Więcej…


  „Liczy się wiek, nie wygląd”

Gmina Brok dołączyła do realizacji kampanii społecznej adresowanej do sprzedawców napojów alkoholowych nt. zakazu sprzedaży alkoholu poniżej 18. roku życia, która realizowana jest w ramach Narodowego Programu Zdrowia na zlecenie Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W ramach kampanii Stowarzyszenie DIAKONIA opracowało materiały edukacyjne dla sprzedawców napojów alkoholowych. W zestawie znajdują się ulotki, plakaty oraz naklejki dotyczące zakazu sprzedaży alkoholu niepełnoletnim. Materiały zostały przekazane właścicielom sklepów, prowadzących sprzedaż alkoholu na terenie Miasta i Gminy Brok.

Więcej…


Dnia 18 listopada 2017 roku odbyło się spotkanie inauguracyjne Mazowiecko - Podlaskiego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego działającego na terenie miasta Brok.
Bractwo Kurkowe jest stowarzyszeniem, którego działalność opiera się na kultywowaniu kilkusetletniej tradycji związanej z krzewieniem dawnych tradycji strzeleckich.

Więcej…


5 listopada 2017 r. w Węgrowskim Ośrodku Kultury odbył się XII Mazowiecki Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów  „Węgrowskie Barwy Jesieni”, na którym  z sukcesem zaprezentował się brokowski zespół „Jarzębina” zdobywając III miejsce w kategorii zespoły ludowe.  Zespół zdobył także bardzo wysokie II miejsce kategorii soliści i duety.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.


W 99 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości, w Broku odbyły się uroczystości upamiętniające to wydarzenie. W programie znalazła się uroczysta Msza Święta, przemarsz ulicą Kościuszki, złożenie kwiatów przy pomniku Marszała Józefa Piłsudskiego oraz występ uczniów z Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Broku.

Więcej…


Powiatowy Lekarz Weterynarii informuje hodowców trzody chlewnej o zasadach, których należy przestrzegać w celu ochrony gospodarstwa przed wirusem afrykańskiego pomoru świń (ASF) - INFORMACJA.pdf
oraz hodowców drobiu o zasadach, których należy przestrzegać w celu ochrony gospodarstwa przed wirusem wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) - INFORMACJA.pdf


W dniu 7 listopada br. w siedzibie Urzędu Gminy w Broku Burmistrz p. Marek Młyński podpisał umowę z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie reprezentowanym przez p. Wicemarszałek Janinę Ewę Orzełowską oraz Członka Zarządu Województwa Mazowieckiego p. Elżbietę Lanc. Do gminy Brok trafi 390 tys. zł wsparcia unijnego na budowę Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych.

Więcej…

 Powiększenie: CTRL +
 
Zmniejszenie: CTRL -

Filmoteka
Stare Fotografie Broku

Ciekawe linki

Dane adresowe

Urząd Gminy w Broku
Plac Kościelny 6
07-306 Brok

Dane kontaktowe

tel/fax 29 74 575 54
e-mail:
sekretariat@brok.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek 8.00-16.00
wtorek 8.00-18.00
środa, czwartek, piątek 8.00-16.00


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: "Europa inwestująca w obszary wiejskie."
Strona współfinansowana ze środków Uni Europejskiej w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego PROW na lata 2007-2013 w zakresie małych projektów.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Urząd Gminy odpowiada za treść merytoryczną zamieszczaną na stronie internetowej.